Kutsu meid esinema

Meist

Kammerkoor Helü tegutses varem projektipõhiselt, kuid viimastel aastatel sellest kujunenud mõnus ja ühtehoidev seltskond, kes naudib iganädalast musitseerimist ja teineteise seltskonda. Koori nimi Helü tähendab võru murdes “häält”, “heli” või “häälikut”.

Kammerkoor Helü repertuaari kuulub kodumaistest heliloojatest Pärdi, Tormise, Kreegi, Uusbergi, Pehki, Kõrvitsa jt looming, välismaiste heliloojate seast on koor esitanud Rautavaara, Mäntyjärvi, Ešenvaldsi, Gjeilo, Williamsi ja teiste teoseid. Oleme teinud mitmeid kontserte ja koostööprojekte erinevate muusikaliste kollektiividega. 2018. aasta suvel osalesime Tartuffi avamisel toimunud uudsel filmikontserdil, mille kunstiliseks juhiks oli meie dirigent Küllike Joosing.

Koor on võtnud osa mitmetest konkurssidest nii Eestis kui ka välismaal. 2014. aastal käisime Makedoonias Ohridi koorifestivalil, kus pälvisime Grand Prix voorus kolmanda koha. 2016. aasta suvel osalesime Walesis mainekal festivalil Llangollen International Musical Eisteddfod, kus pälvisime segakooride kategoorias II koha. 2016/17 hooajal võitsime pop-jazzkooride konkursi Lauluragin peapreema ning  pälvisime rahvusvahelisel Tallinn 2017 koorikonkursil kammerkooride kategoorias III koha. 2018 aasta suvel naasime Preveza koorikonkursilt Kreekast kahe kulddiplomiga.

Saavutused:

2021

 • A-kategooria II koht Segakooride võistulaulmisel Tuljak

2019

 • Segakooride kategooria I koht ning konkursi parim tulemus Krakovi koorifestivalil Poolas

2018

 • Kaks kulddiplomit rahvusvahelisel koorifesivalil Prevezas Kreekas

2017

 • III koht rahvusvahelisel koorifestivalil Tallinn 2017

2016

 • Peavõit rahvusvahelisel pop-jazz kooride konkursil Lauluragin.
 • II koht segakooride kategoorias Llangollen Eisteddfod festivali koorikonkursil Walesis
 • I koht Jõhvi Kammerkooride Festivali B-kategoorias (98 punkti)
  -Eripreemia  parima kava eest
  -Festivali parima dirigendi preemia: Küllike Joosing

2014

 • I koht rahvusvahelisel koorikonkursil Ohridis Makedoonias
  – III koht Grand Prix voorus
  – Eripreemia Gustav Ernesaksa laulu “Tartu valgel ööl” esituse eest

2011

 •  I koht rahvusliku ja vaimuliku muusika kategooriates  Bergenis Norras toimunud Griegi festivalil
  – Pääsemine Grand Prix vooru

Kammerkoor Helü dirigent on Küllike Joosing. Ta lõpetas 1996. aastal Tartu Heino Elleri nimelise muusikakooli Karin Herne klassis ning jätkas õpinguid Eesti Muusikaakadeemias Ants Üleoja juhendamisel. Lisaks kammerkoorile Helü juhatab Küllike Joosing Tartu Üliõpilassegakoori ja E STuudio lastekoori. 2016. aasta kevadel pälvis ta Eesti Kammerkooride festivalil Jõhvis parima dirigendi eripreemia.

Helisemiseni!