Kutsu meid esinema

Eesti maastikud. Tartu ja Tartumaa koorid Tartuffil

13. augustil kl 22 toimub Tartu Raekoja platsil Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistav kooride laulupäev. Filmikunsti ja koorimuusika piire ületava sündmuse raames esitavad reaalajas videomaterjali taustal tuntud koorilaule nii nais-, mees-, kui ka segakoorid. Ettevõtmise kunstiline juht on Helü dirigent Küllike Joosing.

Tartuffi – Tartu Armastusfilmide Festivali avafilmiks on planeeritud uhiuus film, mis köidab kokku Eesti filmides kasutatud ja kasutamata kaadreid Eestimaa maastikest nii suvel kui talvel, nii linnas kui maal. Filmi orienteeruv pikkus on ca 30 minutit.Videokunstniku käe all valmib 13. augustiks ainulaadne linateos, mis miksib uue filmi audiovisuaalsete lisakaadritega. Kokku on muusika ja filmi omavaheline süntees umbes 60 minuti pikkune. Filmi ja video eest vastutavad Jaak Kilmi ja Alyna Movko.

Koostööprojekt soovib nihutada filmi ja koorimuusika piire, panna kokku kaks esmapilgul harjumatut valdkonda – reaalajas esitatav koorimuusika ja film ei kohtu just ülemäära tihti, kui üldse. Lisaks on projekti üheks peamiseks eesmärgiks ärgitada inimesi mõtlema, kuidas kõlaksid meie laulud, kui me neid päriselt laulaksime metsades, mere ääres või rabades. Teisalt aga soovib ettevõtmine avada laulude tähendusi läbi täiesti uue lähenemise – filmikeele kaudu. Nii välja valitud filmikaardid kui koorimuusika täiendavad teineteist.

Filmi esilinastumisel on kaasatud suur osa Tartu ja Tartumaa kooridest, kelle osaks on filmi helindamine – koorid esitavad Eesti koorimuusika kuldvaramusse kuuluvaid laule Tartu raekojaplatsi munakividelt, rõdudelt ja purskaevult. Lauljad on võimendatud ja heli jõuab iga platsil viibijani.

Korraldajad:

http://tiigiseltsimaja.tartu.ee/

http://2018.tartuff.ee/

Piletid

Vaba sissepääs.


Info

13.august 2018

22:00

Tartu Raekoja plats